35800          м. Острог

вул.  Татарська  122а

Рівненська   область

тел.     (03654)  2-37-54

факс   (03654)  2-37-54

vpu28_ostrog@ukr.net

0679446152

0687641063

Оновлено 12.01.2021 11:38

Выпадающее меню  


 


Карантин


Дистанційне навчання


Навчально-практичний центр


Правила прийому


 


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Прозорість та інформаційна відкритість

(Ст. 30 Закону України "Про освіту")

Учнівське самоврядування


Рада учнівського самоврядування


Склад комісій РУС


План засідань РУС


Учнівський формат (електронна газета)


Новини учнівського самоврядування


 

 

У наш бурхливий час, коли все  змінюється, найбільш адаптований ресурс і можливості особистісного зростання мають діти. Вони здатні швидше, ніж дорослі, оволодівати новим, що особливо важливе в період демократизації суспільства.

Яким же чином забезпечити особистісне зростання учнів училища? Адже в цьому віці всі процеси відбуваються найбільш бурхливо.

Не секрет, що вчителі у школі більше уваги приділяють навчанню, а виховання дедалі частіше відходить на другий план. Батьки живуть у напруженому ритмі праці чи її пошуку і нерідко перестають приділяти належну увагу вихованню дітей, покладаючись на навчальний заклад чи стихійне навчання. Існує чимало позашкільних закладів, які надають платні послуги. Найчастіше у таких закладах діти мають змогу навчатися хореографії, співу, інформатики. Отже, і там діти, як і в школі, в основному навчаються.

Може на виховання спрямоване широке соціальне середовище? Інформативне середовище, у якому сьогодні здійснюється соціалізація дитини, є стосовно неї швидше жорстоким та агресивним, ніж гуманістично спрямованим. Через телебачення, радіо, рекламу пропагується насильство,  споживацтво, гультяйство та цинізм (не говорячи вже про „важливість” у спілкуванні, організації відпочинку алкогольних та слабоалкогольних напоїв). Всі перераховані аргументи підтверджують, що вихованню дітей та підлітків не приділяється належної уваги. Ось чому постала необхідність знаходження додаткових форм позаурочної виховної роботи. І такою формою, на наш погляд, повинні стати дитячі, молодіжні об’єднання, які можуть задовольняти потреби дітей та учнівської молоді щодо належності їх до гурту ровесників, у спілкуванні, турботі, дадуть змогу випробувати себе в різних посильних цікавих справах. Об’єднання учнівської молоді відкривають можливість для формування соціальної відповідальності особистості, тож виховання в них проводиться через широкі програми дій, які приваблюють учнів, базуються на врахуванні їхніх вікових особливостей, інтересів. Їм притаманна різнобічна методика дій: гра, змагання, забави, зустрічі, свята, екскурсії, мандрівки тощо. Учнівські громадські об’єднання – це важливий чинник впливу на дитину: з одного боку, вони створюють умови для задоволення її потреб, інтересів; з іншого, відбувається відбір внутрішніх можливостей особистості шляхом самореалізації і колективного відбору, корекції відповідно до суспільних норм моральних цінностей.

Наш час вимагає лідерів нової формації - людей відповідальних, компетентних, ініціативних, здатних мислити неординарно. І виховання молодих лідерів - це веління часу. Адже людина XXI століття повинна вміти вільно висловлювати свої думки, набувати знання і навички спілкування, вміння розв'язувати завдання, які ставить життя.

У навчальному закладі повинна створюватись обстановка, за якої кожен учень відчує причетність до вирішення завдань, що стоять перед педагогами і учнями. І лише розвиток самоврядування допоможе дітям відчути всю складність соціальних відносин, сформувати соціальну позицію, визначити свої можливості в подальшій життєвій реалізації. Через розв'язання завдань училищного життя у спільній діяльності молодь виробляє певні якості, які потрібні дорослій людині, щоб бути успішною: готовність прийняття рішень і відповідальності за них; здатність ефективно працювати в команді і досягти спільної мети.

Провідною метою діяльності учнівської ради є виховання у молоді потреби у здоровому способі життя. Адже сьогодні в Україні значного поширення набули реклама, ринок збуту тютюнових виробів, алкогольних напоїв, які стали привабливішими та доступнішими для дітей, підлітків, та учнівської молоді. І тому останнім часом перед українським та й загалом перед світовим суспільством дуже гостро постала проблема здоров'я населення, особливо підростаючого покоління. Велика увага приділяється педагогічним заходам щодо формування здорового способу життя молоді та усвідомлення нею цінностей здоров'я. Найефективніший  вплив на учнів по формуванню здорового способу життя мають заходи, організовані та проведені самими учнями. Це і Дні здоров'я, спартакіади, „Козацькі забави”, вікторини та агітбригади, виставки газет та фото робіт.

 


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Професійно-технічна освіта України Управління освіти і науки рівненської облдержадміністрації Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти Рівненської області

Український центр оцінювання якості освіти  

Острозька міська рада Острозька районна рада Ostrog Media Portal

 

Выпадающее меню


ДПТНЗ "Острозьке вище професійне училище" 2010-2020