35800          м. Острог

вул.  Татарська  122а

Рівненська   область

тел.     (03654)  2-37-54

факс   (03654)  2-37-54

vpu28_ostrog@ukr.net

0679446152

0687641063

Оновлено 08.04.2021 12:30

Выпадающее меню  


 


Карантин


Дистанційне навчання


Навчально-практичний центр


Правила прийому


Державні закупівлі


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Прозорість та інформаційна відкритість

(Ст. 30 Закону України "Про освіту")

Виховна робота


Пізнюр Г.П.

Заступник директора з ВР

 

Організація виховної роботи в училищі

 

Нормативно-правова база


План виховної роботи на місяць


Загальноучилищні заходи


Учнівське самоврядування


Випуск загальноучилищних газет


 

Необхідність кожному навчальному закладу мати власну виховну систему сприймається сьогодні як актуальна науково-практична проблема. Виховна система повинна бути частиною загально училищного механізму цілеспрямованого формування соціального досвіду виконавців.

Якості особистості учнів формуються в праці безпосередньої участі їх у навчально-виховних заходах, що здійснюються на уроках учителем, майстром в/н, а в позаурочний час – вихователем, керівником гуртка (секції), батьками, громадськістю.

І такі заходи надзвичайно багатопланові, всеохоплюючі. Тому перша вимога до них – вони мають спиратися на знання, здобуті на уроках і поглиблювати та розширювати їх. Друга вимога - заходи повинні логічно продовжувати урочну роботу, мати певну систему, враховуючи принцип послідовності і наступності, індивідуальні особливості дітей, їхні інтереси і бажання. Третя вимога – вони мають бути доступними, цікавими, емоційно-насиченими, щоб у процесі їх проведення струмувала учнівська творчість, самостійна ініціатива, самовираження, щоб кожен співпереживав від участі в них задоволення і насолоду.

Планування діяльності гуртків, клубів за інтересами, лекторіїв, вечорів відпочинку здійснюється не традиційно «згори» «донизу», а навпаки «знизу» «догори». Тому , що, на нашу думку, неможливо розробити ефективний план виховної роботи , не зробивши планування в колективах позаурочної діяльності. Тому необхідною умовою є залучення до нього самих учнів, стимулюючи їх вносити свої пропозиції.


Відпочивши після навчальних занять кожна дитина має змогу зайнятися справою, як кажуть, до душі. Крім бажаючих в дані колективи залучаються діти соціально незахищених категорій, схильні до правопорушень.

У вільний від занять час учні вивчають українські народні пісні і танці, вірші, знайомляться з побутом українського народу, старовинними обрядами і звичаями, вишивками і фольклором, отримують змістовну інформацію про права та обов’язки громадян (лекторій «Закон і ми»), розширюють правознавчий світогляд, формують правову культуру, моральні почуття, які регулюють їхню поведінку (тобто негативне ставлення до проявів девіантної поведінки та аморальних вчинків).

Лекторій «Твоє здоров’я » знайомить учнів з науковими поглядами на проблеми життя і довголіття, бережного ставлення до свого здоров’я, сприяє усвідомленню негативного впливу паління, наркотичних засобів на організм і здоров’я людини, знайомить із шляхами профілактики венеричних захворювань та СНІДу, виховує інтерес до здорового способу життя.

Лекторій «Місто 9 віків» знайомить учнів з історією древнього Острога, його культурою, традиціями, видатними і цікавими людьми рідного краю. Виховує шанобливе ставлення до старших, ввічливість, толерантність, доброту. Звичайно, враження дітей посилиться, коли вони зустрінуться з героями розповіді. Це можуть бути відомі люди, ветерани Великої Вітчизняної війни і партизанського руху, колишніми воїнами-афганцями і ліквідаторами аварії на ЧАЕС.

Зустріч з ветеранами Великої Вітчизняної війни Меліховим М.П., Гейкіним К., Сун-Юн-Сіном (дядя Міша) 

Клуби «Подружка» і «Господарочка» покликані підготувати учнів до самостійного життя, що є важливою проблемою сучасної молоді. Уміння будувати відносини в колективі, в колі сім’ї на взаєморозумінні, взаємоповазі, любові.

Різнопланові позаурочні заходи дають можливість кожному учню реалізувати свій творчий потенціал, розвивати здібності, талант.

Любов до отчого краю, послана до батька-матері, свого родоводу, традицій, постійно живлять патріотизм громадянина протягом усього його життя, переростає у любов до «великої» Батьківщини – України, до народу. Всмоктуючи змалку в душу й серце своє рідне, близьке, учень такою ж мірою проймається загальнонародним, всеукраїнським. «Вихованець стає громадянином тільки тоді, - підкреслював В.Сухомлинський, - коли він живе долею Вітчизни».

 


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Професійно-технічна освіта України Управління освіти і науки рівненської облдержадміністрації Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти Рівненської області

Український центр оцінювання якості освіти  

Острозька міська рада Острозька районна рада Ostrog Media Portal

 

Выпадающее меню


ДПТНЗ "Острозьке вище професійне училище" 2010-2020